עיקר עיסוקו של יועץ אינסטלציה הוא תכנון של מערכות אינסטלציה וצנרת בכל מבנה שהוא. מדובר בתחום מורכב שמשלב ידע בבנייה ותכנון, פיזיקה, הנדסת מים ועוד. ועם זאת אין היום בישראל תואר של ממש בהנדסת אינסטלציה. על אף זאת עדיין התחום נלמד במסגרת אקדמית בישראל וסטודנטים הלומדים הנדסת מים יכולים ללמוד את התחום במסגרת של תואר בהנדסה אזרחית.

יועץ אינסטלציה מומלץ ומקצועי אחראי על קבלת החלטות בכל הנוגע לצנרת המים והביוב של המבנה:

  • מיקום קווי צנרת שונים.
  • איתור פגמים בצנרת ( פנימית בתוך קירות המבנה, שקועה בקרקע או חיצונית) ובכלל זה גם איתור נזילות
  • קביעת לחץ המים במערכות כיבוי אש בבניינים ( שבלעדיה לא ניתן להתקין מערכות כיבוי אש ו/ או לקבל את אישורי שירותי הכבאות לפתיחת המבנה ואכלוסו.
  • חלק מאחריותו של יועץ אינסטלציה היא גם בחינת תוכניות אתר הבנייה ואישורן מהיבטים של מיקום הצנרת, תשתיות המים השונות ותכנון מערכות זרימת המים במבנה.

חלק נוסף ומשמעותי בעבודתו של יועץ אינסטלציה הוא גם הגיבוש של נספח סניטרי – תוכנית האינסטלציה המוגשת למחלקת הביוב והמים בעירייה לצורך הוצאת היתר הבניה.

עלות יועץ אינסטלציה?

מחיר העבודה של יועץ אינסטלציה משתנה מאוד בהתאם להיקף העבודה, וזו תלויה בעיקר בגודל הבית, מספר החדרים או הקומות כשמדובר בבית פרטי, מספר הדירות כשמדובר בבניין מגורים וגודל השטח הבנוי במ"ר כשמדובר במבני תעשייה, שטחי מסחר או מבני ציבור. מרכיבים נוספים שמשפיעים על עלות העבודה הם אם מדובר למשל בבית עם ג'קוזי או בריכה, אם מדובר בבנייה חדשה, בשיפוץ או בתמ"א 38.